Обприскувачі акумуляторні: види та особливості використання
Наявний на сьогоднішній день арсенал обприскувачів прийнято розділяти на гідравлічні, ручні, моторизовані, ранцеві та акумуляторні типи. Застосування ручних або помпових агрегатів часто пов'язано з невеликим об'ємом баків, а також складним процесом накачування, що є головними недоліками цих технологій обприскування. Адже користувачеві техніки необхідно практично постійно заповнювати запаси води за допомогою насоса. У результаті виходить, що обприскування об'єктів відтворюється однією рукою, а друга в цей час керує роботою насоса.
Великою кількістю переваг і зручністю відрізняються акумуляторні обприскувачі, які здатні ефективно обробити практично будь-яку територію. Їх ціновий діапазон помітно вище, ніж вартість ручних або помпових видів техніки, але результат проведених робіт з мінімальною затратою зусиль відповідає цьому критерію.
Вибираючи акумуляторні обприскувачі, слід звернути увагу на їх категорію «ранцеві». Такий тип техніки повністю звільняє руки для самої роботи, адже напрямок штанги обома руками надасть куди більш високі результати роботи. А передбачене наявність електроприводу повністю позбавляє необхідності нагнітати тиск подачі рідини вручну. Особливо це важливо при обробці важкодоступних місць.
При необхідності заповнити заряд потрібно підключити пристрій до мережі 220 В і почекати зовсім небагато часу. Важливою перевагою таких акумуляторів є і практично безшумна робота. Форму, обсяг бака і функціональну тривалість заряду батареї слід вибирати індивідуально, враховуючи при цьому характер подальшого використання пристрою.
Для акумуляторних обприскувачів також характерна наявність декількох типів сопел, які слід використовувати відповідно до поставлених завдань. Якщо однорідне розпорошення більше підходить для невеликих низьких рослин і передбачає тиск подачі в діапазоні 0,16 – 0,17 МПа, то подвійне сопло буде більш ефективним у роботі з різними комахами і наземними шкідниками. Насадки з трьома і більше соплами, як правило, використовуються для високих об'єктів, наприклад, дерев.
Підготовка до роботи
Перед началом работы с опрыскивателем следует убедиться, что его аккумуляторная батарея заряжена полностью. Опытные мастера рекомендуют после приобретения такой техники сначала проверить ее исправность с помощью обычной воды. Это позволит убедиться в герметичности всех соединений, функциональной работоспособности агрегата, а также индивидуально отрегулировать ремни для переноса. Непосредственно герметичность лучше проверять водой с температурой 40 градусов.
Умови успішного вибору обприскувача передбачають уважне ставлення до безлічі різних нюансів техніки ще до її придбання. У першу чергу це стосується ретельної перевірки всіх сполучних елементів, присутності докладної інструкції зрозумілою мовою, наявність гарантії якості. Потім можна переходити до співвідношенням продуктивних якостей самого агрегату до необхідних особливостей покупця.
Дійсно, обробка заміського ділянки повинна проходити максимально швидко і комфортно. Але для цього не потрібно купувати багатофункціональний промисловий обприскувач, робота якого розрахована на постійний режим і масштабні об'єкти. Особливо це стосується цінового критерію вибору і умов успішного догляду за технікою.