Пристрій і принцип роботи поршневих компресорів

Поршневий компресор – це обладнання, яке призначене для одержання стисненого повітря, газу або рідин. Сьогодні наш огляд буде присвячений правильному вибору, принципам роботи поршневих компресорів, а також будовою цих універсальних агрегатів.
Спочатку розберемося, для чого ж потрібен цей апарат. Для цього наведемо декілька прикладів використання поршневих компресорів:
- нанесення антикорозійних складів у важкодоступні приховані порожнини автомобіля;
- нанесення фарб, лаків і ґрунтів за допомогою фарбопульта (фарбування автомобіля);
- робота з полірувальним і шліфувальним пневмо інструментом;
- робота з гайковертом;
- широко застосовуються в лакофарбових роботах і аерографії.
Умовно поршневі компресори можна поділити на побутові і промислові. До побутовим поршневих компресорів відносять апарати, які здатні виробляти тиск до 8 атм. (атмосфер). Вони не призначені для тривалого використання, але при цьому мають невеликі габарити і масу.
Поршневі промислові компресори здатні створювати тиск до 40 атм. (атмосфер) з продуктивністю до 120 метрів кубічних в хвилину. До істотним недоліків можна віднести досить гучну роботу апарату, а також високий віднесення масла.
Популярність цих апаратів пояснюється ще і тим, що вони досить дешеві в обслуговуванні, а при необхідності заміни комплектуючих деталей все можна зробити дуже швидко і «безболісно».
Поршневі компресори залишаються затребуваними у споживача, навіть не дивлячись на високий рівень шуму в роботі, вібрації, забруднення повітря, а також швидкий знос деталей. А все чому?
Відповідь проста: ці апарати продаються за доступною ціною, а в порівнянні з іншими компресорами володіють хорошою потужністю, дуже прості і доступні в експлуатації.
На завершення нашого оглядового матеріалу наведемо кілька порад щодо правильної експлуатації поршневих компресорів:
1. Обов'язково регулярно перевіряйте рівень масла в картері компресора
2. При постійній роботі не менше 1 разу в місяць міняйте або чистите повітряний фільтр
3. Якщо ви збираєтеся використовувати компресор при низьких температурах, то слід гарненько прогріти масляний картер (обігрівачем, лампою або феном).
4. Регулярно зливайте воду з ресивера.
5. Після завершення роботи з компресором викручуйте регулятор вхідного тиску в нуль.
Сподіваємося, що дана оглядова стаття допоможе Вам з легкістю визначитися з вибором поршневого компресора. Не забувайте, що з широким асортиментом обладнання ви можете ознайомитися на нашому сайті!